KLUB SENIORA

 

 SENIOR

 

 

Klub Seniora w Chodczu powstał w ramach Programu wieloletniego ,,Senior +’’ na lata 2015 – 2020 Edycja 2018 Moduł II – Zapewnienie funkcjonowania Klubu ,,Senior +’’.

Celem działań Klubu Seniora jest aktywizacja społeczna i fizyczna osób w wieku 60 +, nieaktywnych zawodowo. W ofercie seniorzy mogą skorzystać m.in. z : grupowych zajęć z fizjoterapeutą, zajęć kulinarnych, wyjazdów do kina i teatru, warsztatów rękodzieła, spotkań integracyjnych  oraz okolicznościowych, zajęć w plenerze, gier i zabaw. Za funkcjonowanie Klubu i organizowanie zajęć odpowiada koordynator.

Klub Seniora tworzy nowa grupa osób, które chcą miło i aktywnie  spędzić czas w towarzystwie przyjaznych osób. To alternatywa wobec samotnego spędzania czasu ,,w czterech ścianach’’. Seniorzy udowadniają, że wiek nie jest ani ograniczeniem, ani wymówką. Członków Klubu połączyło jedno pragnienie i jedna potrzeba, aby wreszcie porzucić miękkie fotele, tapczany,  seriale w telewizji a także troski, kłopoty i spotkać się z drugim człowiekiem.