Projekt Systemowy "Kurs na siebie"
Nie posiadasz odpowiedniej wersji Flash Player. Musisz go zaktualizowac klikając poniżej.
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
 
 
O nas
USŁUGI SPOŁECZNE W MIEŚCIE I GMINIE CHODECZ
Aktualności
Zadania Ośrodka Pomocy Społecznej
Akty Prawne Ustawy
Projekt Systemowy "Kurs na siebie"

III spotkanie z lokalnymi liderami PDF Drukuj
środa, 08 sierpnia 2012 13:04
Poprawiony: środa, 08 sierpnia 2012 13:05

            Wczoraj, 06.08.2012r. w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Chodczu odbyło się kolejne spotkanie animatora lokalnego z  aktywnymi liderami naszej gminy. Tematem przewodnim spotkania były problemy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób niepełnosprawnych, bezrobotnych, uzależnionych, bezdomnych, rodzin dysfunkcyjnych oraz rodziców samotnie wychowujących dzieci.

 
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez osoby bezrobotne PDF Drukuj
poniedziałek, 30 lipca 2012 11:12

26.07.2012 r. w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Chodczu odbyło się szkolenie dla osób bezrobotnych dotyczące „Podnoszenia kwalifikacji zawodowych”. Zostało ono zorganizowane we współpracy z CE Zenit z Włocławka. Szkolenie poprowadziła p. Nowakowska Maria.

 
Małe projekty - szkolenie PDF Drukuj
wtorek, 24 lipca 2012 08:19

18.07.2012 roku (tj. w środę) w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Chodczu odbyło się szkolenie, pt. „Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach małych projektów” poprowadzone przez przedstawicielki Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki. Szkolenie miało na celu zapoznanie mieszkańców naszej gminy z możliwościami pozyskiwania od Stowarzyszenia funduszy na małe projekty - które mają na celu poprawę jakości życia lub zróżnicowania działalności gospodarczej.

            Prowadzące w sposób jasny i precyzyjny omówiły: grupy beneficjentów mogących wziąć udział w konkursach; działania mogące być objęte pomocą oraz warunki, jakie należy spełnić aby otrzymać pomoc.

            Uczestnicy szkolenia otrzymali pełen zestaw materiałów informacyjnych, które będą pomocne w planowanych przez mieszkańców działaniach na rzecz aktywizacji mieszkańców.

 
Rajd rowerowy - Kłóbka PDF Drukuj
wtorek, 24 lipca 2012 08:16

            13.07.2012 roku mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich  z Sobiczew rajdzie rowerowym do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.

            Park to jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć jak wyglądała dawna, przeważnie drewniana zabudowa wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców naszego regionu od końca XIX wieku do lat 30. XX wieku. Jest jednym z najmłodszych skansenów w Polsce.

 
„Wielki mecz otwarcia boiska sportowego w Woli Adamowej PDF Drukuj
wtorek, 24 lipca 2012 07:53
Poprawiony: wtorek, 24 lipca 2012 08:04

Jak już wcześniej wspominaliśmy w ramach Programu Aktywności Lokalnej, udało się zaangażować kolejnych społeczników do współpracy. Tym razem w inicjatywę zagospodarowania byłego placu buraczanego pod teren boiska sportowego szczególnie zaangażowały się panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich- Maria Pawlak i Beata Rosiak. I tak dzięki wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodczu oraz bezinteresownemu zaangażowaniu wielu mieszkańców sołectwa Woli Adamowej, a także dużej przychylności władz gminy, udało się wybudować boisko.

 
Wielki mecz otwarcia boiska sportowego w Woli Adamowej PDF Drukuj
piątek, 13 lipca 2012 12:50

 
III spotkanie Klubu Seniora PDF Drukuj
piątek, 13 lipca 2012 11:01

 
Zaproszenia na kolejna szkolenia PDF Drukuj
piątek, 13 lipca 2012 10:59

MGOPS Chodecz zaprasza na szkolenia ...

 
«« pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 następna » ostatnia »»

Strona 2 z 8