Projekt Systemowy "Kurs na siebie"
Nie posiadasz odpowiedniej wersji Flash Player. Musisz go zaktualizowac klikając poniżej.
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
 
 
O nas
USŁUGI SPOŁECZNE W MIEŚCIE I GMINIE CHODECZ
Aktualności
Zadania Ośrodka Pomocy Społecznej
Akty Prawne Ustawy
Projekt Systemowy "Kurs na siebie"

WARSZTATY PLASTYCZNE - SOBICZEWY PDF Drukuj
wtorek, 26 czerwca 2012 11:59

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CHODCZU

ZAPRASZA

WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW SOBICZEW (DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICÓW, DZIADKÓW)

NA

WARSZTATY PLASTYCZNE PROWADZONE PRZEZ JEDNĄ Z WASZYCH SĄSIADEK:)

PIERWSZE SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ

 01.07.2012 ROKU (NIEDZIELA)

O GODZINIE 16.00

W REMIZIE OSP SOBICZEWY

 
Drodzy Mieszkańcy Zbijewa PDF Drukuj
poniedziałek, 25 czerwca 2012 13:52

Drodzy Mieszkańcy Zbijewa,

w związku ze głoszoną, przez Wasze Koło Gospodyń Wiejskich, inicjatywą WIERZYMY, iż wspomożecie naszą akcję ;)

            Otóż, planujemy prace porządkowe przy dębie szypułkowym, zgłoszonym przez Bractwo Miłośników Ziemi Chodeckiej do „Plebiscytu – najciekawsze perły regionu kujawsko-pomorskiego”. PRAGNIEMY, aby teren podworskiego parku olśniewał i przyciągał do siebie mieszkańców naszej gminy, jak i turystów.

 
PRACE PRZY BUDOWIE BOISKA W WOLI ADAMOWEJ ROZPOCZĘTE PDF Drukuj
poniedziałek, 25 czerwca 2012 13:51
Poprawiony: poniedziałek, 25 czerwca 2012 13:59

            W piątek (22.06.2012r), silna i zwarta 30 osobowa grupa mieszkańców z Woli Adamowej pod okiem swoich lokalnych liderek - p. Pawlak M, Rosiak B. oraz Kierownika MGOPS w Chodczu - p. Grabowskiej I. oraz animatora lokalnego - p. Bandyszewskiej K.,  ruszyła do I etapu prac porządkowych byłego placu buraczanego. Podkreślić należy fakt, iż połowę w/w osób stanowiła młodzież, której najbardziej zależy na szybkim przygotowaniu boiska.

 
Mieszkańcy Zbijewa wychodzą z inicjatywą :) PDF Drukuj
poniedziałek, 25 czerwca 2012 13:50

            Po raz kolejny mieliśmy możliwość przekonania się o potencjale jaki drzemie w członkiniach Kół Gospodyń Wiejskich, w tym przypadku KGW ze Zbijewa. To właśnie dzięki ich potrzebom 22.06.2012r (piątek) odbyło się spotkanie edukacyjne w zakresie Programu Aktywności Lokalnej. Przybyło na nie 16 pań ze Zbijewa.

 
Spotkanie edukacyjne PDF Drukuj
poniedziałek, 25 czerwca 2012 13:49

            W minioną środę, dzięki inicjatywie grupy samopomocowej „Uwierz w siebie” odbyło się spotkanie edukacyjne poprowadzone przez p. Iloną Jarczak - jedną z założycielek nowo powstałej spółdzielni socjalnej „Freeway” we Włocławku. Pani Ilona jest mieszkanką naszej gminy. W zeszłym roku wzięła udział w projekcie prowadzonym przez Centrum Edukacji Zenit z Włocławka, w ramach którego odbyły się kursy z zakresu księgowości, marketingu, psychologii biznesu oraz prawa o zamówieniach publicznych.

 
PILNA wiadomość dla mieszkanek Strzyg, Strzygowskiej Kolonii i Cett PDF Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2012 13:32

    Drogie Panie, jesteście bardzo potrzebne sołectwu Strzygi. WIEMY, że Wasze umiejętności organizatorskie, zacięcie społecznikowskie, otwartość na innych i własne pomysły jest niezwykle oczekiwane.

 
Dzień inicjatyw lokalnych PDF Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2012 13:30

Wczoraj, 18.06.2012 roku odbyło się:

1. spotkanie Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Woli Adamowej – p. Pawlak Marianny oraz p. Rosiak Beaty z animatorem lokalnym – p. Bandyszewską Katarzyną i Burmistrzem Miasta i Gminy Chodecz – p. Sawińskim Kazimierzem, w sprawie zagospodarowania placu buraczanego na Woli Adamowej. Dzięki inicjatywie lokalnych liderek z Woli Adamowej udało się zebrać prawie 60 podpisów mieszkańców popierających w/w inicjatywę. Pan Burmistrz wyraził zgodę na zagospodarowanie terenu i rozpoczęcie prac.

 
Aktywne Sobiczewy ;) PDF Drukuj
piątek, 15 czerwca 2012 13:21

            15.06.2012 roku w remizie OSP w Sobiczewach odbyło się spotkanie mieszkańców Sobiczew z Kierownikiem MGOPS – p. Grabowską Ireną oraz animatorem lokalnym – p. Bandyszewską Katarzyną. Zostało ono zorganizowane na prośbę sołtysa – p. Bazeli Henryka i przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich - p. Witczak Barbary. Tematem przewodnim spotkania była animacja lokalna.

            Mieszkańcy zaprezentowali swoje pomysły na zaktywizowanie pozostałej części sołectwa. Poruszyli sprawę dostosowania swoich pomysłów do potrzeb mieszkańców i zasobów jakie posiadają.

            Spotkanie dało podstawę do wypracowania planu działań integracyjnych na sołectwie w lipcu i sierpniu 2012r. Wspólnymi siłami ustalono, że:

-        w każdą niedzielę lipca w remizie OSP będą odbywać się warsztaty rękodzieła prowadzone przez p. Rychlewską Renatę dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych;

-        w lipcu zostanie zorganizowany piknik na uporządkowanym placu za remizą OSP

-        w sierpniu mieszkańcy zorganizują rajd rowerowy do skansenu w Kłóbce.

Uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy  i zapraszamy do dalszej współpracy.

 
«« pierwsza « poprzednia 1 2 3 4 5 następna » ostatnia »»

Strona 4 z 8