Projekt systemowy „Kurs na siebie”
Nie posiadasz odpowiedniej wersji Flash Player. Musisz go zaktualizowac klikając poniżej.
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
 
 
O nas
USŁUGI SPOŁECZNE W MIEŚCIE I GMINIE CHODECZ
Aktualności
Zadania Ośrodka Pomocy Społecznej
Akty Prawne Ustawy
Projekt Systemowy "Kurs na siebie"

Projekt systemowy „Kurs na siebie” PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 13:53
Poprawiony: wtorek, 10 czerwca 2014 13:54

            W sobotę, 07.06.201r. rozpoczęła się kolejna edycja projektu systemowego "Kurs na siebie".  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

            Przetarg na realizację usług wygrało Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii "Jestem" z Torunia. W projekcie weźmie udział 37 mieszkańców gminy.

            Celem projektu „Kurs na siebie” będzie aktywizacja społeczna i zawodowa osób, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Aktywizacja odbywać się będzie poprzez specjalnie dobrane do potrzeb uczestników szkolenia i kursy. Dla każdego uczestnika programu „Kurs na siebie”, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaplanował minimum trzy działania, które są adekwatne do jego sytuacji oraz proporcjonalne do płci. Poprawie aktywności społecznej będą służyć tzw. szkolenia miękkie, czyli: trening kompetencji i umiejętności społecznych, poradnictwo zawodowe oraz poradnictwo specjalistyczne – szkoła rodzica.

            Dodatkową formą wsparcia dla naszych klientów będzie możliwość skorzystania z szkoleń zawodowych (kurs spawacza, prawa jazdy kat. B oraz B i E, rachunkowości I stopnia) oraz staży zawodowych. Zajęcia odbywać się będą w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej MGOPS przy ul. Waryńskiego 16 w Chodczu.