Targi pracy - podsumowanie
Nie posiadasz odpowiedniej wersji Flash Player. Musisz go zaktualizowac klikając poniżej.
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
 
 
O nas
USŁUGI SPOŁECZNE W MIEŚCIE I GMINIE CHODECZ
Aktualności
Zadania Ośrodka Pomocy Społecznej
Akty Prawne Ustawy
Projekt Systemowy "Kurs na siebie"

Targi pracy - podsumowanie PDF Drukuj
wtorek, 18 września 2012 09:11

            W piątek 14 września w Urzędzie Miasta i Gminy w Chodczu po raz pierwszy odbyły się targi pracy dla mieszkańców. Przybyło na nie niespełna 60 osób. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Programu Aktywności Lokalnej, który wchodzi w skład projektu systemowego „Kurs na siebie” realizowanego w ramach EFS POKL. Targi te były odpowiedzią na potrzeby: osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo; osób niepełnosprawnych, młodzieży a także osób zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej. Spotkanie miało na celu wzmocnienie umiejętności uczestników w zakresie aktywnego poruszania się na rynku pracy i zwiększenie szansy na znalezienie zatrudnienia.

            Specjaliści w zakresie rynku pracy i edukacji – doradcy zawodowi, pośrednicy pracy – zaoferowali profesjonalne konsultacje uczestnikom targów, pomocne w wyborze najkorzystniejszych ofert; w sprecyzowaniu oczekiwań zawodowych, pomocne przy wypisywaniu CV oraz listów motywacyjnych. Dzięki targom części uczestników udało się złożyć podania o prace, wybrać korzystne oferty szkoleniowe oraz nawiązać kontakty zawodowe.

            W targach udział wzięli  przedstawiciele następujących instytucji:

- Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku- p. Marlena Młodzikowska – z-ca Kierownika CAS, p. Jarosław Hofman- pośrednik pracy, Elżbieta Męczekalska – doradca zawodowy;

- Ochotniczych Hufców Pracy z Włocławka, w tym: Centrum Edukacji i Pracy    Młodzieży oraz Młodzieżowe Biuro Pracy- p. Jolanta Wastowska, p. Przemysław Janakowski, p. Robet Śmigielski;

- firmy MOLEWSKI z Chodcza- p. Agnieszka Mularska, p. Szymon Bełkowski;

- Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku- p. Sylwia Okoniewska, p. Dawid Kretkowski;

- Zespołu Szkół im. W. Reymonta z Chodcza – p. Anna Grządziela, p. Aldona Baranowska- Kacprzak, Justyna Nowak oraz Justyna Pawlak.

            Duże zainteresowanie targami daje podstawę MGOPS do zorganizowania cyklicznych edycji takich spotkań.